لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

چیلر صنعتی یک نوع سیستم سرمایشی است. چیلرهای صنعتی در دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می‌شوند. امروزه مصارف صنعتی و خانگی این دستگاه های سرمایشی بیش از پیش شده است. در اینجا قصد داریم به معرفی چیلرهای صنعتی بپردازیم.

چیلر صنعتی چیست و چه کاربردی دارد

چیلر صنعتی نوعی از سیستم است که امکان خنک سازی آب در دمای زیر صفر درجه را هم دارد. بنابراین از این دستگاه ها در موتورخانه جهت خنک سازی محیط استفاده می کنند. چیلرهای صنعتی در دو حوزه متفاوت صنعت و تهویه مطبوع قابل استفاده هستند. منظور از تهویه مطبوع خنک سازی محیط از قبیل اداره، منزل، فروشگاه و … است. در این نوع چیلر ها با استفاده از فن کویل و یا رادیاتور محیط را خنک می کنند. کاربرد مهم چیلر در صنعت این است که محیط را با دمای پایین و یکنواخت و به صورت کنترل شده، خنک کند. از مجموعه مکان‌هایی که از چیلرهای صنعتی جهت خنک سازی محیط استفاده می کنند، می توان به سردخانه ها، امور پزشکی، کارخانه های پلاستیک، صنعت چاپ، برش لیزری، دارویی، شیمیایی، غذایی و ابزار سازی اشاره کرد. دلیل استفاده از چیلرهای صنعتی این است که سیستم های سرمایشی قوی تری نسبت به سایر دستگاه ها دارند. عملکرد این دستگاه ها نیز بسیار بالا است.

انواع چیلر صنعتی_هنردوست

انواع چیلر صنعتی

چیلرهای صنعتی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. این دستگاه ها را بر اساس نظریه خاصی دسته‌بندی می‌کنند. برای مثال چیلرهای صنعتی را از نظر نوع کندانسور به دسته های مختلفی از قبیل چیلر آبی خنک، چیلر هوا خنک و تبخیری خنک تقسیم می کنند. چیلرهای صنعتی از نظر نوع کمپرسور به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می شوند. چیلرهای تراکمی شامل چیلر های پیستونی، اسکرال، اسکرو و سانتریفیوژی هستند. چیلرهای تراکمی با استفاده از موتور الکتریکی، توربین گازی و یا بخار کار می کنند، در حالیکه نحوه خنک سازی چیلرهای جذبی مشابه تراکمی نیست. این نوع چیلرها با استفاده از چرخه تبرید جذبی سبب خنک سازی محیط می شوند.

منبع انرژی چیلر جذبی ژنراتور و حرارت است. در این نوع دستگاه از مواد جاذب لیتیوم بروماید استفاده می کنند. در چیلرهای تراکمی از موتور الکترونیکی و در چیلر های جذبی از حرارت جهت راه اندازی سیستم سرمایشی استفاده می شود.

تفاوت چیلر صنعتی با سایر انواع چیلرها

چیلرهای صنعتی تفاوت زیادی با چیلرهای مسکونی و غیرمسکونی دارند. از چیلرهای مسکونی و یا غیر مسکونی تنها در فصل گرم تابستان استفاده می شود، در حالیکه چیلرهای صنعتی در همه فصول کار می کنند. به عبارت دیگر استفاده از چیلرهای صنعتی فقط برای مدت زمان مشخصی نیست و همیشگی است. در چیلرهای صنعتی علاوه بر مدار های تبرید مستقل مدار گردش آب مستقل و مجزا وجود دارد. این مدار در مواقع خرابی تجهیزات بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر یک مدار دچار خرابی شود سیستم همچنین می تواند با نصف ظرفیت معمول کار خود را انجام دهد؛ در حالیکه چیلر های تجاری یا تهویه مطبوع مدار‌های آب مستقل ندارند. چیلرهای صنعتی دارای اواپراتورهای مستقل هستند، بنابراین اگر اواپراتور دچار خرابی شود، سیستم با ظرفیت حداقل ۵۰ درصد می تواند فعالیت خود را ادامه دهد.

در چیلرهای تهویه مطبوع از یک اواپراتور چند مداره استفاده می‌کنند. زمانیکه آواپراتور دچار خرابی شود چیلر به طور کامل از کار می افتد. طراحی چیلرهای صنعتی به گونه ای است که در تمام شرایط آب و هوایی امکان فعالیت را دارند، اما چیلرهای تهویه مطبوع در زمستان غیرفعال هستند. تجهیزات موجود در چیلرهای صنعتی بسیار کامل تر و بیشتر از تجهیزات موجود در سیستم های تهویه مطبوع است.

قیمت چیلر صنعتی

قیمت چیلر صنعتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از فاکتورهای موثر بر قیمت چیلر می توان به ظرفیت آن، برند، نوع دستگاه، استوک و یا نو بودن، ایرانی و خارجی بودن آن اشاره کرد. برای مثال هزینه خریداری چیلر تراکمی نسبت به چیلرهای جذبی کمتر است، بنابراین خرید چیلر تراکمی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. همچنین قیمت چیلرهای صنعتی نسبت به چیلرهای خانگی بیشتر است. کاربران باید براساس نیاز و بودجه ای که دارند نوع دستگاه و ظرفیت آن را مشخص کنند.

فروش چیلر صنعتی توسط گروه صنعتی هنردوست

گروه صنعتی هنردوست در کنار سردخانه صنعتی با ارائه چیلر صنعتی با کیفیت در بین مشتریان از اعتبار بالایی برخوردار است. این گروه با ارائه مشاوره قبل از فروش خرید مطمئنی را برای شما رقم خواهد زد. کاربران با کمک واحد فروش می توانند اطلاعات خود را در رابطه با دستگاه کامل تر کنند. کاربران می توانند برحسب نیازی که دارند دستگاه را انتخاب کنند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.