لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

چیلر دستگاه تزریق پلاستیک وسیله ای مهم و کاربردی برای کارخانجات تولید کننده پلاستیک است. استفاده از این چیلر صرفه اقتصادی بالایی دارد، زیرا کیفیت محصولات تولیدی را بالا برده و از دستگاه تزریق نیز محافظت می کند.

چرا از چیلر در دستگاه تزریق پلاستیک استفاده می شود

پیش از بررسی چرایی استفاده از چیلر دستگاه تزریق پلاستیک بهتر است اندکی با خود دستگاه تزریق آشنا شوید. امروزه صنعت پلاستیک سازی یکی از مهم ترین صنایع در جهان به شمار می رود. تقریبا در تمامی ابعاد زندگی ما محصولات پلاستیکی به گونه ای دیده می شوند. یکی از روش های ساخت پلاستیک استفاده از دستگاه تزریق است.

در این روش دستگاه آنقدر به پلاستیک گرما می دهد تا ذوب شود. سپس پلاستیک ذوب شده را در قالب های مخصوص می ریزد. پس از سرد شدن پلاستیک شکل قالب را به خود گرفته و به اصطلاح فرم می گیرد. در این پروسه ساخت، مرحله خنک کردن پلاستیک از همه طولانی تر است. در واقع 80 درصد عملیات ساخت پلاستیک مربوط به مرحله خنک سازی است.

در اینجاست که وجود یک خنک کننده اهمیت پیدا می کند. اگر در دستگاه تزریق پلاستیک از یک چیلر خنک کننده استفاده شود می توان این زمان را کاهش داد. حتی وجود چیلر دستگاه تزریق پلاستیک می تواند کیفیت محصولات تولیدی را افزایش دهد.

مزایا و معایب استفاده از چیلر دستگاه تزریق پلاستیک_هنردوست

استفاده از چیلر در دستگاه تزریق پلاستیک چه مزایا و معایبی به همراه دارد

همانطور که گفته شد دستگاه تزریق پلاستیک با استفاده از گرما فرآیند مربوط به ذوب را انجام می دهد. قطعا این گرما به مرور روی عملکرد قطعات خود دستگاه تاثیرگذار است، اما اگر از چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک استفاده شود، این مشکل تا حدی زیادی برطرف می شود. وجود یک چیلر می تواند از قطعات دستگاه محافظت کند، زیرا اجازه نمی دهد که دمای آنها خیلی بالا برود.

به علاوه با وجود چیلر زمان فرآیند خنک سازی پلاستیک کاهش قابل توجهی می یابد. این موضوع به منزله کاهش هزینه ها و صرفه جویی در منابع است. وقتی پلاستیک ریخته شده در قالب سریعتر خنک شود، بنابراین زمان خاموشی دستگاه نیز کم می شود. این بدان معناست که می توان مقدار تولید را در روز افزایش داد.

نکته حائز اهمیت در مورد چیلر دستگاه تزریق پلاستیک بالا بردن کیفیت قطعات تولید شده است. هنگامی که از چیلر برای خنک کردن پلاستیک موجود در قالب استفاده می شود، هوای خنک به طور یکنواخت به آن می رسد و در نتیجه کیفیت ساخت آن نیز بالا می رود. می توان گفت استفاده از چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک از هر نظر توجیه اقتصادی داشته و معایبی ندارد.

چگونه چیلر مناسب برای دستگاه تزریق پلاستیک را انتخاب کنیم

به طور کلی چیلر های خنک کننده پلاستیک دو نوع هستند. چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک. مورد اول از هوای محیط و مورد دوم از آب برای خنک سازی استفاده می کنند. اگر قصد دارید یک چیلر دستگاه تزریق پلاستیک نصب کنید، باید به چند نکته توجه داشته باشید. چیلر هوا خنک باید در مکان هایی با جریان هوای مناسب مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه دمای محیط نباید بیشتر از 35 درجه سانتی گراد باشد.

اما چیلر آب خنک این محدودیت را ندارد. سایز دستگاه های تزریق پلاستیک نیز در انتخاب چیلر مهم است. هر چه تبادل گرمایی و ظرفیت دستگاه بیشتر باشد طبیعتا چیلر قوی تر مورد نیاز است. اگر کمپرسور چیلر از نوع اسکرال باشد، بهتر است. زیرا قطعات متحرک کمتری دارد. در مجموع پیش از خرید چیلر بهتر است با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.

قیمت چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

قیمت چیلر دستگاه تزریق پلاستیک به عوامل متعددی وابسته است. از جمله می توان به برند و ظرفیت چیلر اشاره کرد. طبیعتا هر چه ظرفیت بالاتر باشد، قیمت نیز بالاتر است. نکته دیگر نوسانات بازار ارز است. اکثر چیلرها وارداتی هستند. از این رو به شدت تحت تاثیر قیمت ارز قرار می گیرند. به علاوه نوع کمپرسور به کار رفته در چیلر نیز مهم است.

به عنوان مثال یک کمپرسور پیستونی قیمتی بالاتر از کمپرسور روتاری یا اسکرال دارد. در نهایت جنس قطعات و نوع کندانسور به کار رفته در چیلر نیز می توانند فاکتورهای تعیین قیمت آن باشند.

فروش چیلر دستگاه تزریق پلاستیک توسط گروه صنعتی هنردوست

گروه صنعتی هنردوست سال ها تجربه ارزشمند در زمینه تولید و اجرای سردخانه صنعتی و تجهیزات برودتی را در کارنامه خود دارد. تمامی محصولات تولیدی یا فروشگاهی این گروه از هر نظر کارآمد و جزء بهترین ها هستند. یکی از تجهیزات ارائه شده توسط این گروه صنعتی انواع چیلر است.

تولید کنندگان قطعات پلاستیک می توانند با مراجعه به گروه صنعتی هنردوست بهترین و مناسب ترین چیلر خنک کننده را برای دستگاه تزریق پلاستیک خریداری کنند. کارشناسان این مرکز تمامی راهنمایی های لازم را ارائه می دهند تا شما بهترین خرید را داشته باشید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.