لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

چیلر تراکمی یک نوع خاص از چیلرها است. چیلرها دستگاه هایی هستند که با گرفتن گرما و حرارت از مایع دمای آن را کاهش می دهند. از مایع سرد شده جهت خنک کردن هوا و یا دستگاه هایی از قبیل هواسازها و فن کویل ها استفاده می کنند. مایع به شکل سیکل و درون مبدل حرارتی همواره در جریان است. از چیلرها در دو مکان به منظور تهویه مطبوع و صنعت استفاده می کنند.

چیلر تراکمی چیست و چه کاربردی دارد

چیلر تراکمی دستگاهی جهت سرد کردن آب است که از آن برای سرمایش هوای ساختمان و یا سرد کردن ماشین آلات و محصولات صنعتی استفاده می کنند. البته برای خنک کردن هوا به تجهیزاتی از قبیل فن کویل و یا هواساز نیاز است. در چیلر های تراکمی وجود کمپرسور الزامی است. کمپرسور از برق تغذیه می کند، به همین خاطر به چیلرهای تراکمی چیلرهای برقی هم گفته می شود.

در چیلرهای تراکمی دو نوع کنترل کننده فشار (کنترل کننده فشار بالا و پایین، کنترل کننده فشار روغن) وجود دارد. از کنترل کننده فشار بالا و پایین برای کنترل فشار دستگاه استفاده می کنند. کنترل کننده فشار روغن فشار روغن را به صورت مداوم کنترل می کند، زیرا نبود روغن در کمپرسور باعث آسیب به کمپرسور می شود.

از چیلر تراکمی در تهویه مطبوع و صنعت استفاده می کنند. در تهویه مطبوع آب خنک شده در مبدل حرارتی و یا کویل هواساز پخش می شود. این امر سبب سرمایش فضای مورد نظر می شود. آب همچنان در چرخه جریان دارد. چیلر صنعتی در صنایع مختلف از قبیل دایکاست، ابزارسازی، شیمیایی، دارویی، صنایع پلاستیک، چاپ و … قابل استفاده است.

چیلر تراکمی چیست؟_هنردوست

تفاوت چیلر تراکمی با سایر انواع چیلر

در چیلرهای تراکمی برای حرکت دادن گاز از کمپرسور استفاده می شود. موتور الکتریکی منبع انرژی کمپرسور است، در حالیکه در چیلرهای جذبی از گرما برای ایجاد چرخه تبرید استفاده می شود. منبع انرژی چرخه در چیلرهای جذبی بخار، آب گرم، احتراق نفت و گاز است.

تنوع در چیلرهای تراکمی بر اساس نوع کمپرسور است. انواع مختلف کمپرسور از قبیل سیلندر، اسکرال، پیستونی، سانتریفیوژی و اسکرو در این نوع چیلرها موجود است. هزینه اولیه در چیلرهای تراکمی نسبت به چیلرهای جذبی پایین تر است. در چیلر تراکمی در مواقع اضطراری به انرژی الکتریکی به صورت پیوسته نیاز است، اما در چیلرهای جذبی از انرژی الکتریکی حداقل در مواقع اضطراری استفاده می شود. در چیلرهای جذبی می توان از اتلاف حرارت در سایر بخش ها استفاده کرد.

قیمت چیلر تراکمی

قیمت چیلر تراکمی با توجه به خصوصیات دستگاه متفاوت است. به عبارت دیگر هزینه ساخت چیلر براساس ظرفیت سرمایشی آن مشخص می شود. هر چقدر ظرفیت سرمایشی دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. مینی چیلرها نسبت به سایر دستگاه های چیلر ارزان تر هستند. در مقابل توان مینی چیلرها نسبت به دستگاه های بزرگ تر کمتر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت چیلرهای تراکمی نوع برند آن است. برندهای معتبر آمریکایی و اروپایی از نظر قیمت گران تر هستند. از طرفی با توجه به نوسانات ارزی قیمت روز ثابتی برای این دستگاه ها وجود ندارد. برای اطلاع از قیمت چیلرهای تراکمی باید با واحد فروش ارتباط داشته باشید. توصیه می شود قبل از خرید این دستگاه با توجه به نیاز و بودجه ای که دارید نوع دستگاه را انتخاب کنید. انتخاب فروشگاه معتبر منجر به خرید دستگاه اصل و با کیفیت خواهد شد.

فروش چیلر تراکمی توسط گروه صنعتی هنردوست

گروه صنعتی هنر دوست با ارائه دستگاه های با کیفیت نظر مشتریان را به خود جلب کرده است. این گروه با دارا بودن مشاوران و کارشناسان مجرب در واحد فروش سعی در رفع ابهامات مشتریان در رابطه با دستگاه دارد. گروه صنعتی هنردوست با توجه به سابقه ای که در زمینه فروش چیلر تراکمی دارد از اعتبار بالایی برخوردار است. مشتریان با انتخاب گروه صنعتی هنردوست می توانند خرید با کیفیتی را داشته باشند. با گروه صنعتی هنر دوست مانع از اتلاف هزینه های خود شوید. سردخانه صنعتی و دستگاه های ارائه شده توسط این گروه با توجه به کیفیتی که دارند قیمت بسیار مناسبی دارند. این گروه با ارائه دستگاه های متنوع سعی کرده است نیاز مشتریان را برطرف سازد. کاربران با هر بودجه ای که در اختیار دارند می توانند دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، با توجه به نوسانات ارزی بهتر است از طریق واحد فروش از قیمت روزانه دستگاه ها مطلع شوید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.