لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

فن سردخانه ای را با عنوان هواکش سردخانه هم می شناسند. این فن ها جهت انتقال سریع حرارت مورد استفاده قرار می گیرند. این فن دارای انواع مختلف با سرعت های مختلفی است و یکی از مهمترین ملزومات بسیار پرکاربرد در سردخانه ها محسوب می شود. از این تجهیزات برودتی برای بخش های مختلف یک سردخانه استفاده می شود. در ادامه بیشتر با فن سردخانه، کاربردها، قطعات، انواع و قیمت آن آشنا خواهیم شد.

فن سردخانه ای چیست و چه کاربردی دارد

این فن ها یک وسیله الکترونیکی جهت حرکت هوا هستند. پره های هواکش کار انتقال هوا را انجام می دهند. این انتقال علاوه بر ثابت نگاه داشتن دمای سردخانه منجر به تهویه هوای آن می شود. در سردخانه هایی که مواد نگهداری شده در آنها موادی مانند گوشت و یا لبنیات هستند، تهویه هوا منجر به خروج بوی منتشر شده در هوای سردخانه می شود. فن سردخانه ای مزایای بسیار زیادی دارد. مصرف انرژی کم و اقتصادی، انتقال هوا، عملکرد بسیار قدرتمند و هزینه راه اندازی مناسب را می توان از این مزایا دانست.

انواع فن سردخانه ای_هنردوست

انواع فن سردخانه ای

فن های سردخانه ای دارای ویژگی های گوناگونی هستند. ابعاد مختلف، توانایی مکش، دور موتور و فشار در محصولات مختلف متفاوت است. هواکش ها از دو بخش اصلی تشکیل می شوند: موتور و پروانه. بخش پروانه معمولا از مواد فلزی با روکش رنگ جهت محافظت در برابر تخریب ساخته می شود. تعداد پروانه ها و شکل انحنای آن ها در فن ها متفاوت است. در سردخانه ها بر اساس نیاز برای کندانسور، تابلو برق، اپراتور، مبدل و … از این هواکش ها استفاده می شود. برخی از این محصولات دارای قاب و برخی به صورت بدون قاب تولید و نصب می شوند.

هواکش ها در جزئیاتی مانند قطر پروانه، رنج هوادهی، ولتاژ، شدت جریان، توان، شدت صدای صوتی، دور موتور، فشار، درجه محافظت موتور، وزن، نوع پروانه، جنس بدنه، جنس پروانه، ابعاد و فاصله پیچ ها با یکدیگر متفاوت هستند.

قطعات فن سردخانه ای

پروانه: پروانه ها در تعداد پره های مختلف، با جنس رویه متفاوت، شکل خم و قطر با یکدیگر متفاوت هستند. با توجه به اصطکاک مداوم با هوا، بهتر است از جنس رویه مقاوم تهیه شوند تا طول عمر بالاتری از خود نشان دهند. این قطعه وظیفه اصلی جا به جایی هوا را در فن بر عهده دارد.

موتور: موتورهای فن معمولا دارای حسگرهایی هستند که در صورت گرم شدن بیش از حد برای مدتی حرکت موتور را متوقف می کنند. این موضوع باعث می شود که خود موتور منجر به افزایش دمای محیط نشود. از آنجایی که کارکرد این بخش بسیار زیاد است، مهمترین جز فن محسوب می شود. میزان صدا دهی، توان مصرفی، مصرف انرژی و دور موتور از جمله مهمترین فاکتورها برای این قطعه هستند. موتورها بنا به نیاز ممکن است به صورت دمنده و یا مکنده ساخته شوند.

قاب: همه هواکش های سردخانه ای دارای این بخش نیستند. معمولا از این بخش برای دو محیط سردخانه استفاده می شود. برخی از أنواع فن ها بدون قاب هستند که بیشتر برای کندانسور و اواپراتور کاربرد دارند.

توری محافظ: این بخش به جهت محافظت پره ها و موتور هواکش نصب می شود. جنس مواد به کار رفته در آن معمولا از فلز با روکش های مقاوم است.

قیمت فن سردخانه ای

قیمت فن سردخانه ای نیز مانند سایر تجهیزات آن متغیر است. با توجه به نوع سردخانه (زیر صفر و یا بالای صفر)، محل استفاده و بسیاری از فاکتورهای دیگر فن های مختلفی مورد نیاز خواهد بود. هزینه هر کدام از این محصولات متفاوت است. ما در مجموعه هنردوست، تعرفه این محصولات را به پایین ترین میزان ممکن کاهش دادیم. اکنون مشتری می داند که می تواند بهترین محصول را با بهترین هزینه خریداری کند. برای انواع نیازها، محصولات مختلف و متنوع ارائه کرده ایم تا رضایت شما عزیزان را کسب کنیم.

فروش فن سردخانه ای توسط گروه صنعتی هنردوست

گروه صنعتی هنردوست در کنار سایر تجهیزات سردخانه صنعتی جهت خرید انواع فن سردخانه ای نیز در خدمت شما است. تنوع در محصولات برای ارائه راهکارهای متناسب با محیط سردخانه، ما را قادر به ایجاد رضایت مشتریان ساخته است. اگر دارای اطلاعات کافی جهت خرید تخصصی این محصولات نیستید، می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. خرید تجهیزات مربوط به سردخانه باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. عدم اطلاع کافی و خرید محصول نامناسب می تواند به ضررهای مالی بدل شود. پس برای اطمینان کافی از خرید محصول با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنر دوست تماس بگیرید.