لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

ساندویچ پانل سردخانه امروزه بسیار پرکاربردتر از گذشته شده است. گسترش اهمیت فضاهای نگهداری باعث شده است تا در ساخت سردخانه ها دقت بیشتری صورت گیرد. یکی از بهترین روش ها برای حفظ دما و جلوگیری از هدر رفت انرژی استفاده از ساندویچ پانل ها است. اکنون می خواهیم کمی بیشتر با ساندویچ پانل ها آشنا شویم، کاربردها، انواع و قطعات به کار رفته در آن را بیشتر  معرفی کنیم و در مورد قیمت این محصولات اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

ساندویچ پانل سردخانه ای چیست و چه کاربردی دارد

ساندویچ پانل ها را می توان یکی از مصالح ساختمانی دانست. این پانل ها معمولا از سه لایه تشکیل می شوند. دو لایه خارجی سخت و یک لایه میانی که نقش عایق را بازی می کند. در ساخت هسته (لایه میانی) از مواد عایق مانند پلی اورتان استفاده می شود. ضخامت این پانل ها نیز معمولا با توجه به محل مورد استفاده متفاوت است. از این پانل ها برای دیوارها و سقف سردخانه استفاده می شود. وجود این لایه عایق باعث خواهد شد بازه دمای داخل سردخانه به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند. در سردخانه های مختلف از ساندویچ پانل های متفاوتی استفاده می شود. بر اساس کاربرد ساندویچ پانل (دیواری و یا سقفی) ضخامت و نوع ساخت آن متفاوت است.

انواع ساندویچ پانل سردخانه_هنردوست

انواع ساندویچ پانل سردخانه

سردخانه ها انواع مختلفی دارند. این انواع مختلف نیازمند ساندویچ پانل های متفاوتی است. به عنوان مثال پانلی که برای سردخانه زیر صفر به کار می رود با پانل استفاده شده در سردخانه بالای صفر متفاوت است، لذا تولید کنندگان به تولید أنواع مختلفی از ساندویچ پانل اقدام کرده اند. پانل های مناسب سردخانه زیر صفر، سردخانه های دمای ثابت، سردهانه های بالای صفر، متحرک، تونل های انجماد، سردخانه های نگهداری مواد غذایی از انواع این محصولات هستند. بهتر است پیش از تهیه محصول حتما با یک متخصص در ارتباط باشید تا پانلی متناسب با سردخانه خود تهیه کنید.

قطعات ساندویچ پانل سردخانه

اجزای اصلی قطعات این پانل ها شامل سه بخش لایه های خارجی، لایه میانی و یراق آلات می شوند. جنس لایه میانه معمولا از پلی اورتان است. اما بر أساس نیاز ممکن است از مواد دیگری مانند پلی ایزوسیونات، پلی استایرن سخت و الیاف معدنی نیز در این بخش استفاده شود. یراق آلات به کار رفته شامل نبشی و کرو، گوشه و جوینت می شوند. کیفیت ساخت این یراق آلات در عایق کردن محیط بسیار مهم است، لذا در زمان تهیه به آنها توجه ویژه داشته باشید.

لایه بیرونی (خارجی) نمایی است که از بیرون پانل قابل مشاهده است. تولید کنندگان عموما چهار نوع لایه بیرونی برای پانل ها تولید می کنند که شامل این موارد می شوند: ۱- یک رو ورق و یک رو کاغذ، ۲- دو رو نایلون، ۳- دو رو فویل، ۴- یک رو ورق و یک رو فویل.

در ساخت لایه بیرونی معمولا به چندین نکته مهم توجه می شود. مقاومت در برابر ضربه یکی از اصلی ترین نکات در زمان ساخت است. امکان ضربه خوردن به دیواره های پانل همیشه در سردخانه وجود دارد، لذا یک لایه بیرونی سخت می تواند در برابر این ضربات مقاومت و از صدمه خوردن لایه میانی جلوگیری کند. در لایه بیرونی معمولا از موادی استفاده می شود که مقاومت بالایی در برابر سایش و خوردگی داشته باشند. هر چه طول عمر لایه بیرونی بیشتر باشد، عدم تغییر دما بیشتر صورت می گیرد. در لایه بیرونی برخی تولید تولید کنندگان برای مقاومت در برابر آتش سوزی از مواد غیر قابل اشتعال استفاده می کنند.

قیمت ساندویچ پانل سردخانه

قیمت ساندویچ پانل سردخانه با توجه به جنس مواد به کار رفته، ابعاد پانل، ضخامت و قطعات آن متغیر است. برای اطلاع از هزینه این محصولات نیاز است به فروشنده معتبر رجوع کنید. اما چگونه می توان یک مجموعه معتبر برای تهیه این پانل ها یافت؟ در قسمت بعد با بهترین فروشنده این محصولات در ایران آشنا خواهید شد.

فروش ساندویچ پانل سردخانه توسط گروه صنعتی هنردوست

گروه صنعتی هنردوست با سابقه طولانی در ساخت سردخانه صنعتی ساندویچ پانل های با کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. کیفیت ساخت، استفاده از مواد با کیفیت، شناخت نیازهای گوناگون و استفاده از تکنولوژی های جدید در ساخت، منجر به تولید محصولی ارزشمند شده است. کارشناسان ما با توجه به نیاز مشتریان، بهترین پانل ها را برای استفاده در سردخانه به شما معرفی خواهند کرد. برای خرید این محصولات، کافی است تا با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.