لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

درب سردخانه کلیدی ترین بخش آن برای بهینه سازی مصرف انرژی است. گرچه ممکن است در ابتدا به نظر برسد که کارکرد درب چندان اثر بخش نیست، اما بیشترین تاثیر را در سردخانه دارد. این درب ها معمولا در انوع کشویی، لولایی و ریلی کنترل اتمسر به کار برده می شوند. در ادامه با انواع این درب ها بیشتر آشنا خواهیم شد و نکات مهم در انتخاب درب مناسب سردخانه را بررسی خواهیم کرد. سپس با عوامل تاثیر گذار در قیمت آشنا خواهید شد و راهنمایی جهت خرید محصول ارائه خواهیم داد.

انواع درب سردخانه

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از درب سردخانه وجود دارد. اولین نوع آن درب لولایی است. این نوع درب برای سردخانه هایی که باز و بسته شدن درب در آن ها کم است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به علت وجود لولا در ساخت این درب ها، معمولا در ابعاد بزرگ ساخته نمی شوند. دلیل این موضوع سنگینی وزن درب بر روی لولا است. این درب ها معمولا مصرف انرژی بالایی دارند و از قدیمی ترین انواع محسوب می شوند.

درب های ریلی به علت نوع باز و بسته شدن، مصرف انرژی بسیار مناسبتری به نسبت درب های لولایی دارند. برای سردخانه هایی که باز و بسته شدن درب زیاد است، می توان از این مدل ها استفاده کرد. نوع ساخت آنها باعث می شود تا مشکلی بابت سنگینی وزن درب وجود نداشته باشد و بتوان در ابعاد بزرگ از آنها استفاده کرد. این درب ها معمولا در انواع دستی و موتوردار ساخته می شوند. اگر سنگینی باز و بسته کردن درب آزار دهنده است، می توانید از انواع موتوردار استفاده کنید.

سومین نوع درب های اتمسر هستند. خصوصیت اصلی این نوع درب ها حساسیت به نگهداری از اکسیژن است. این محصولات باعث می شوند تا اکسیژن داخل سردخانه بالا نرود. به این شیوه مواد نگهداری شده در داخل سردخانه طول عمر بالاتری خواهند داشت. در شکل ظاهر معمولا به صورت کشویی هستند. برای نگهداری از میوه ها و سبزیجات در داخل سردخانه بهترین انتخاب می تواند استفاده از این نوع درب ها باشد.

انواع درب سردخانه_هنردوست

برای انتخاب درب سردخانه مناسب چه ویژگیهایی را باید در نظر گرفت

پاسخ به این سوال بسیار مهم است. در استفاده و خرید درب باید به ویژگی ها توجه کرد و ملاک اصلی انتخاب باشد. باید در نظر داشت که نمی توان یک نوع درب را مناسب تمامی استفاده ها دانست. اما یک خصوصیت در خرید بسیار مهم است: مصرف انرژی مناسب. مصرف انرژی تنها از جهت هزینه برق اثر گذار نیست. در صورت اینکه درب نتواند دمای داخل سردخانه را ثابت نگاه دارد، می تواند منجر به فاسد شدن مواد نگهداری شده در سردخانه شود. هر چه موادی که در سردخانه نگهداری می شوند نسبت به تغییرات دما حساس تر باشند، اهمیت این موضوع بیشتر است.

قیمت انواع مختلف درب سردخانه

بدون شک تعرفه انواع درب سردخانه بنا به نوع و مدل متفاوت است. هزینه ای که شما بابت درب پرداخت می کنید، در هزینه های جاری شما صرفه جویی می کند. در کنار این موضوع، هزینه خرید درب مناسب، می تواند جلوی ضررهای شدید مالی منجر شده از فساد مواد نگهداری شده جلوگیری کند. برای به دست آوردن قیمت درب سردخانه باید فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شوند. نوع درب، ابعاد درب، المنت ها و سایر موارد در هزینه ساخت و تولید آن اثر گذار است.

به عنوان نمونه ابعاد را می توان یکی از مهمترین عوامل در تعیین هزینه درب در نظر گرفت. هر چه ابعاد درب بزرگتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. این موضوع که نوع درب برای چه سردخانه ای است (سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر) نیز در این قیمت اثرگذار است. این فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت گاهی کاملا تخصصی و درب هایی با ظاهر مشابه دارای تفاوت های بنیادینی هستند.

فروش درب سردخانه توسط گروه صنعتی هنردوست

اگر در راستای تهیه تجهیزات سردخانه صنعتی به دنبال خرید درب سردخانه هستید، قطعا به دنبال مجموعه ای قابل اعتماد با محصولات با کیفیت هستید. گروه صنعتی هنردوست به عنوان یکی از بزرگتری وارد کنندگان و فروشندگان کالاهای برودتی در خدمت گذاری به شما حاضر است. اما این مجموعه تنها یک وارد کننده نیست، بلکه ما افتخار داریم که تولید کننده انواع سردخانه های صنعتی در ایران هستیم. همین موضوع باعث شده است تا با تجربه کافی و شناخت نیاز بازار، بتوانیم بهترین محصولات را برای مشتریان خود به ارمغان بیاوریم. برای خرید انواع درب های سردخانه های صنعتی می توانید با متخصصان این مجموعه تماس حاصل کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه کافیست تا با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.