لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

تابلو برق سرخانه چیست؟ این تابلو چه کاربردی دارد؟ از چه قطعاتی تشکیل می شود؟ چگونه می توان یک تابلو برق مناسب برای سردخانه تهیه کرد؟ اگر این سوالات و موارد مشابه برای شما پیش آمده است اکنون زمان پاسخ گویی به این موارد رسیده است. به ترتیب کلیه این موارد را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید یک محصول مناسب را خریداری فرمایید.

تابلو برق سردخانه چیست و چه کاربردی دارد

تابلو برق سردخانه از جهت ساختاری شامل اجزای برقی و الکتریکی کنترل و محافظت کننده سردخانه است. وظیفه این بخش تنها خاموش و روشن کردن سردخانه نیست، بلکه می توان از آن به عنوان مرکز کنترل اصلی سردخانه یاد کرد.تابلو برق سردخانه دارای اجزا و قطعات مختلف است که هر کدام نقش متفاوتی را بازی می کنند. این تابلو ها معمولا به صورت جعبه های فلزی که کنترل سردخانه را انجام می دهند، ساخته می شوند.  این بخش از سردخانه نقش بسیار موثری در نگهداری مواد داخل آن بازی می کند. یک تابلو برق می تواند بازه دمایی داخل سردخانه را کنترل کند و می توان آن را به مغز متفکر سردخانه تشبیه کرد.

قطعات تابلو برق سردخانه_هنردوست

تابلو برق سردخانه از چه قطعاتی تشکیل شده

اجزای تابلو برق سردخانه به دو دسته بخش قدرت و بخش فرمان تقسیم بندی می شوند. در بخش قدرت قطعاتی مانند فیوز، کلید سلکتور، المنت دیفراست، کمپرسور، ترمینال ها، اکمنت، اوپراتور و کندانسور وجود دارند. اما قطعات مربوط به بخش فرمان شامل کلید تاخیری اوپراتور، کنترل بار، ترموستات، کنترل فاز، ترمیستور، ساعت فرمان و تیغه های کمکی کنتاکتور است. البته قطعات دیگری هم در تابلو برق وجود دارند و تنها به بخشی از مهمترین این قطعات اشاره کردیم.

بدنه تابلو از یک ورق با رنگ الکتروستاتیک کوره ای ساخته می شود. نوارهای درزگیر و واشرهای مختلف در ساخت تابلو مورد استفاده قرار می گیرند تا از نفوذ گرد و خاک و آب به داخل تابلو و قطعات آن جلوگیری شود. در روی تابلو نیز از نشانگرها و آلارم های مختلف استفاده می شوند. این نشانگرها شامل: فشار پایین و بالا، کنترل فاز، ترمیستور، فشار گاز و روغن، اورلود فن کندانسور و اوپراتور و اورلود کمپروسور می شوند.

در ساخت تابلو برق ممکن است بر اساس نیاز مشتری و یا درخواست او قطعات دیگری به جز موارد بالا نیز روی آن نصب شود. ظهور تکنولوژی های جدید باعث شده است تا انتظارات از امکانات تابلو برق بالاتر رفته و امکانات جدیدی به آن افزوده شود. در صورت آنکه از قطعات اختصاصی و خاص برای تابلو برق استفاده می کنید، باید از امنیت و کارکرد صحیح آن ها اطمینان حاصل کنید. این قطعات نباید اختلالی در عملکرد کلی تابلو بازی ایجاد کنند.

قیمت تابلو برق سردخانه

هزینه تمام شده تابلو برق سردخانه بر أساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. همانطور که در بخش قبل گفته شد، تابلو از بخش های گوناگونی ساخته شده است. وجود این اجزای مختلف تاثیر بسزایی در قیمت گذاری دارند. هزینه هر کدام از این بخش ها با توجه به وجود مدل های مختلف ثابت نیست و رنج قیمتی را شامل می شوند. وجود اجزای متفاوت با قیمت های مختلف باعث می شود تا هزینه محصول نهایی نیز متغیر باشد. در خرید تابلو بهتر است قیمت ملاک انتخاب شما قرار نگیرد، به این معنا که هزینه بالا و یا پایین لزوما به معنی بهترین و یا بدترین انتخاب نیست؛ بلکه باید قطعات تابلو بر أساس نیاز سردخانه انتخاب شوند.

گاهی مواقع ممکن است بر أساس نیازهای سردخانه قطعات خاصی در تابلو به کار گرفته شود. پیش از انتخاب تابلو مناسب، بهترین کار مشاوره با کارشناسان متخصص است. یک کارشناس با شناخت بهتر از نیازهای سردخانه، بهتر می تواند یک تابلو برق مناسب برای آن به شما پیشنهاد دهد. اما این کارشناس را از کجا پیدا کنید؟ در بخش بعد پاسخ به این سوال را پیدا خواهیم کرد.

فروش تابلو برق سردخانه توسط گروه صنعتی هنردوست

اگر به دنبال یک مجموعه فعال و شناخته شده در صنایع برودنی هستید، گروه هنردوست آماده ارائه خدمات به شما است. می توانید پیش از خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین محصول را برای سردخانه صنعتی خود تهیه کنید. سالها تجربه فعالیت در زمینه ساخت انواع سردخانه های صنعتی و استفاده از متخصصان، به سرمایه اصلی ما برای ارائه خدمات به مشتریان بدل شده است. اگر می خواهید یک تابلو برق مناسب برای سردخانه خود تهیه کنید، هم اکنون اقدام کنید. با ما تماس بگیرید و یک خرید خوب را تجربه کنید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.