لوگو_گروه صنعتی هنر دوست

اواپراتور و کندانسور از جمله دستگاه هایی هستند که در سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اگر با این دستگاه ها آشنایی ندارید، و یا می خواهید انواع و تفاوت های آنها را بیشتر بشناسید در ادامه با ما همراه باشید. در پایان نیز با موضوع قیمت و خرید این محصولات آشنا خواهید شد.

اواپراتور چیست و چه کاربردی دارد

در سردخانه ها سیستم تبرید از چهار دستگاه تشکیل شده است: اواپراتور، کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط. در این سیستم بخش اواپراتور عملکرد جذب حرارت را بر عهده دارد. یکی از کاربردهای اواپراتور در بخش سیستم تهویه مطبوع سیستم تبرید است. ساختار اواپراتور به گونه ای طراحی شده است که بتواند با سرعت بالا تبادل حرارت را انجام دهد. اواپراتور را در داخل محیط سردخانه نصب می کنند. از جهت محدوده حرارتی این دستگاه ها در رنج های مختلف ساخته می شوند. در ساخت بدنه آنها از فلرات با پوشش رنگی و ضد زنگ و ضربه استفاده می شود. اواپراتورهای سردخانه های زیر صفر به علت مشکل انجماد دارای سیستم برفک زدایی (دیفراست) هستند. اما در سردخانه های بالای صفر نیازی به استفاده از انواع دارای سیستم برفک زدایی وجود ندارد.

اواپراتور چیست_هنردوست

کندانسور چیست و چه کاربردی دارد

کندانسور سیال گازی داغ ورودی را به سیال مایع سرد تبدیل می کند. از جهت ساختار شباهت های زیادی میان کندانسور و اواپراتور وجود دارد. اما عملکرد کندانسور دقیقا بر خلاف عملکرد اواپراتور است که سیال مایع را بدل به سیال گازی می کند. در سردخانه کندانسور نقش واحد کنترل دما را دارد. معمولا در ابعاد متفاوت بر اساس نیاز سردخانه مورد استفاده قرار می گیرد. در این دستگاه گاز خروجی کمپرسور تقطیر شده و به وسیله شیر انبساط وارد اواپراتور می شود.

کندانسورهای سردخانه را به سه حالت عمودی، افقی و به شکل حرف V می سازند. معمولا در ساخت این محصولات از فلزات محکم و ضد زنگ استفاده می شود. به علت حساس بودن عملکرد این بخش در سردخانه استحکام مواد به کار رفته، توانایی بالا در عملکرد و به کار گیری قطعات الکتریکی با بالاترین کیفیت توصیه می شود.

کندانسور چیست_هنردوست

انواع اواپراتور

اواپراتور ها را به سه دسته اصلی تقسیم می کنند. اولین نوع اواپراتورهای فین دار هستند. این اواپراتورها با استفاده از پرده تبادل حرارت را انجام می دهند. نوع دوم اواپراتورها صفحه ای هستند. در این نوع از ورق های فلزی جهت عمل خنک کردن استفاده می شود. نوع آخر نیز اواپراتورهای لوله ای هستند. در این دسته همانطور که از نام آنهم پیداست از لوله های فولادی و مسی برای عمل خنک کردن استفاده می شود.

انتخاب نوع اواپراتور بر اساس سردخانه باید صورت بگیرد. بهتر است برای انتخاب حتما با یک کارشناس مشورت کنید. با توجه به تفاوت نیاز انواع سردخانه ها، استفاده از اواپراتور مناسب بسیار مهم است.

انواع کندانسور

سه نوع کندانسور برای سردخانه ها وجود دارد. اولین نوع کندانسور خنک شونده هوایی است. این نوع از کندانسور برای کاربردهای صنعتی به علت ظرفیت پایین چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد. نوع دوم خنک شونده با آب است که از آب جهت تبخیر بهره می برد. نوع سوم کندانسورهای تبخیری هستند که در آنها از هوا و آب جهت تبخیر استفاده می شود.

برای استفاده در سردخانه ها معمولا دو نوع کندانسور مورد استفاده قرار می گیرد: کندانسورهای فن دار و کندانسور پوسته و لوله ای.

قیمت اواپراتور و کندانسور

اواپراتور و کندانسور های مختلفی در بازار موجود است. هر کدام از انواع این محصولات با توجه به نوع، ظرفیت، برند و سایر خصوصیات قیمت متفاوتی دارند. اما برای تهیه این محصولات با مناسبترین قیمت و بالاترین کیفیت تنها باید از فروشندگان تخصصی هزینه را جویا شوید. فروشندگان خرد و دلالان این محصولات را با قیمتی بالاتر در اختیار مشتریان قرار می دهند. اگر قصد خرید این محصول را دارید، گروه صنعتی هنردوست در خدمت شما حاضر است.

فروش اواپراتور و کندانسور توسط گروه صنعتی هنردوست

گروه صنعتی هنردوست به عنوان یکی از تولیدکنندگان و فروشندگان برتر انواع سردخانه صنعتی اقدام به فروش اواپراتور و کندانسور می کند. در صورت نیاز به این محصولات می توانید با ما در ارتباط بوده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. انواع اواپراتورها و کندانسورها اکنون در دسترس شما است و بر اساس نیاز می توانید از محصول مورد نظر استفاده کنید. می توانید پیش از خرید با کارشناسان گروه هنردوست تماس گرفته تا در تهیه یک محصول با کیفیت و مناسب به شما راهنمایی لازم را ارائه دهند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی هنردوست تماس بگیرید.